Polka studio - dedykowany system zamówień spersonalizowanych produktów

15.05.2017

Polka Studio to rodzinna firma, która zajmuje się poligrafią ślubną oraz tworzeniem dekoracji kwiatowych dla klientów indywidualnych i firm.

Wyzwaniem było stworzenie serwisu internetowego, w którym klienci firmy będą mogli złożyć zamówienie na spersonalizowane produkty, a strona internetowa będzie dobrze widoczna w wyszukiwarce Google.

Polka studio - dedykowany system zamówień spersonalizowanych produktów

Główne Cele:

  • Wdrożenie dostarczonego projektu graficznego strony internetowej z katalogiem produktów
  • Wdrożenie dedykowanego system zamawiania produktów
  • Optymalizacja kodu źródłowego dla wyszukiwarek (SEO)

 

Spersonalizowane produkty i indywidualne procesy zamówienia

Klient składający zamówienie na stronie internetowej PolkaStudio.pl może personalizować produkty, wybierając niestandardowe parametry, takiej jak rodzaj papieru, rodzaj wstążek, dodatkowe zdobienia, rodzaj czcionek, które mają zostać użyte w druku. Po wybraniu parametrów, klient może wgrać do systemu własne pliki powiązane z produktem, np. teksty, które mają znaleźć się na zaproszeniach ślubnych lub listę gości weselnych.

Produkty prezentowanie na stronie internetowej można podzielić na 5 typów a każdy z nich posiada indywidualny proces zamawiania. Ostatecznie wszystkie produkty lądują w jednym koszyku i klient finalizuje zamówienie.

Marketing i promocja

Dodatkowo na potrzeby marketingu firmy wdrożyłem mechanizm tworzenia promocji i generowania kodów promocyjnych.

Oprócz standardowego tworzenia kodów stworzyłem mechanizm, pozwalający tworzyć kody rabatowe na produkty z wybranej kategorii po zakupie produktów z innej, wskazanej przez administratora kategorii.

Dzięki temu rozwiązaniu firma może tworzyć akcje promocyjne typu: Zniżka 10% na plan sali, winietki i księgę gości przy zamówieniu zaproszeń

Dedykowane oprogramowanie

Serwis, choć z minimalistycznym designem, był zbyt skomplikowany aby stworzyć go w oparciu o dostępne na rynku systemy (np. sklepowe) i wymagał przygotowania dedykowanego systemu CMS.

 

Planujesz projekt internetowy?

Szukasz wykonawcy sklepu, strony www, portalu lub aplikacji internetowej? A może potrzebujesz konsultacji?

Zapytaj o wycenę

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach mojej strony stosuję pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie proszę o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij