PayU, Tpay, DotPay, Przelewy24 - który system płatności będzie dla Ciebie najlepszy?

12.05.2017

Jeśli prowadzisz sprzedaż w internecie temat bramek płatności na pewno jest Ci już chociaż trochę znany. Jeśli dopiero planujesz rozpocząć swój biznes online na pewno wcześniej czy później staniesz przed wyborem systemu płatności. W obu przypadkach warto mieć aktualne informacje na temat opłat, prowizji i możliwości jakie dają poszczególne systemy.

Co mamy do wyboru?

Na polskim rynku konkurują głównie 4 systemy płatności. PayU, DotPay, Przelewy24 i Tpay (wcześniej Transferuj). Jest jeszcze PayPal, który podbił zachodnie rynki ale w Polsce na razie się nie przyjął więc go pomijam. Powstają też nowe, mniej znane systemy, które oferują często dużo bardziej atrakcyjne warunki współpracy (jak np.Monetivo) ale są to projekty w fazie ‘startupu’ dlatego nie będę brał ich pod uwagę.

Który system jest najlepszy?

Wybór najlepszego systemu płatności to kwestia subiektywna. Zależy od specyfiki Twojego biznesu. Od tego jak dużo transakcji przeprowadzasz, jaka jest średnia wartość Twojego koszyka, od tego czy prowadzisz działalność gospodarczą albo np. czy chcesz się związać z operatorem umową czy nie. Czynników wpływających na wybór jest sporo ale poniższe porównanie na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

  PayU Przelewy24 Dotpay Tpay
Opłata rejestracyjna/aktywacyjna 199 PLN 1,50 PLN (przelew weryfikujący) 10 PLN 10 PLN
Opłata za wypłatę środków z konta 0 PLN 0 PLN 0 PLN 0 PLN
Ilość darmowych wypłat środków z konta w miesiącu bez ograniczeń bez ograniczeń bez ograniczeń 4 (każda kolejna 2PLN)
Opłata za zwrot środków na konto kupującego 0 PLN + koszt prowizji za transakcję 0 PLN + koszt prowizji za transakcję 0 PLN 0,90 PLN
Opłata chargeback 0 PLN 0 PLN gdy zwrot jest dokonywany przez sprzedawcę samodzielnie 100 PLN (do negocjacji) 20 PLN
Prowizja za e-transfer 2,2% - 2,5% + opłata stała (0,30PLN - 0,35PLN) 1,9% 2,2% - 3,9% 2,50%
Prowizja za e-przelew 2,2% - 2,5% + opłata stała (0,30PLN - 0,35PLN) 1,9% 2,2% - 3,9% 1,9% - 2,5%
Prowizja za płatność kartą 2,2% - 2,5% + opłata stała (0,30PLN - 0,35PLN 1,9% 2,2% - 3,9% 1,9% - 2,5%
Rodzaj obsługiwanych kart Visa, Mastercard VISA, MasterCard, JCB Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner's Club, JCB, MasterCard Mobile Elavon, Visa, Visa Electron, Masrter Card, Maestro, Diner's
Płatności mobilne PayU aplikacja, BLIK Premium SMS, SkyCash, mPay, BLIK Pemium SMS, mPay, Sky Cash, Płacę z IKO, PeoPay, MasterCard Mobile, V.me by Visa, BLIK Premium SMS, Płacę z IKO, mPay, BLIK
Płatności ratalne tak tak tak tak
Integracja z PayPal nie tak tak tak
Płatność QR Code nie tak tylko dla mPay tak
Rodzaje walut i przewalutowanie PLN + przewalutowanie po kursie banku osoby płacącej PLN i brak przewalutowania dla konta walutowego PLN + przewalutowanie z innych walut do PLN po kursie NBP Ponad 100 walut + przewalutowanie na podstawie obecnego kursu
Działalność gospodarcza wymagana wymagana nie wymagana nie wymagana

Wszystkie systemy posiadają umożliwiają podpięcie kilku różnych sklepów pod jedno konto oraz posiadają stronę transakcyjną dostosowaną do urządzeń mobilnych (RWD), Pozwalają również uruchomić środowisko testowe i wykonać testowe płatności aby sprawdzić czy system jest poprawnie zintegrowany z naszym sklepem.

 

Negocjuj!

Jeśli chcesz uzyskać lepsze warunki współpracy niż te ze standardowej oferty nie krępuj się  negocjować. Operatorom systemów płatności zależy na pozyskiwaniu klientów (szczególnie takich, którzy będą realizować sporo transakcji) dlatego ich reprezentanci są gotowi do podejmowania negocjacji.

 

Planujesz projekt internetowy?

Szukasz wykonawcy sklepu, strony www, portalu lub aplikacji internetowej? A może potrzebujesz konsultacji?

Zapytaj o wycenę

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach mojej strony stosuję pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie proszę o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Zamknij